Ma, május 1-jén a tavasz és a közösségi összetartozás ünnepe mellett emlékezünk a munkások küzdelmeire a nyolcórás munkanapért, az emberhez méltó munkakörülményekért, a megélhetést biztosító bérekért és a társadalmi igazságosságért vívott harcára.
Az ISZOMM számára május 1. valódi tartalommal bír, a mozgalmunk szívét alkotó értékek ünnepe: szolidaritás, munkás-érdekképviselet, társadalmi egyenlőség. Hiszünk abban, hogy a tisztességes munka, munkabér és munkafeltételek mindenkit megilletnek – ezek alapjogok. Néma tűrés helyett aktív érdekképviseletet vállalunk, a kizsákmányolás helyébe a megbecsülést léptetjük.
Ezen a napon különösen is emlékeztetnünk kell magunkat: a dolgozók jogai nem kivívott eredmények, egyesek bármennyire is ajándéknak akarják láttatni. Ezek az eredmények – ha nem vigyázunk – könnyen elveszhetnek. A szakszervezetek meggyengítése, a munkavállalók kiszolgáltatottsága, a létminimum alatt tengődő bérek és az átfogó társadalmi leszakadás helyébe közösségi társadalmat építünk a XXI. századi Magyarország számára.
Az ISZOMM azért dolgozik, hogy újra valósággá váljon a szolidaritás, a társadalmi felemelkedés lehetősége, a dolgozók becsülete. Mi azok hangja vagyunk, akikét már túl régóta ereszti el a füle mellett a kormány.
Május 1. a mi napunk. A munkásoké. A hétköznapok hőseié.
Álljunk ki együtt, szervezetten, hangosan – és az emlékezés mellett cselekedjünk is! Mert a változás akkor jön el, ha közösen követeljük ki. Ne hagyjuk az ük-, déd- és nagyszüleink harcait, áldozatait és elért eredményüket az enyészetbe veszni!
ISZOMM – Szolidaritásból jövő.
MÁJUS 1 : a munkások, a dolgozók ünnepe
Posted in Sajtóközlemény