Az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom boldogan emlékezik meg József Attila születésnapjáról, egyszersmind a magyar költészet napjáról, annak előestéjén.
Az ISZOMM baloldali pártként elvtársának tekinti József Attilát, aki költőként a bugris magyar elnyomókkal szemben és a már fasizálódó Németországból áradó szenny ellen egyaránt felemelte hangját, s felelős magyar értelmiségiként egy kicsit sem ugrott el a politikától.
Emlékezetes, a magyar költő-óriás a német állampolgárságtól akkor már megfosztott Nobel díjas író, Thomas Mann 1937-es budapesti látogatása és előadása üdvözléseként humanista ódával köszöntötte harcostársát. József Attila ebben ugyanazt ostorozta, amitől ma is szenved a világ.
Igen, ma a valódi és valótlan dolgok milliárdját ontja a világháló, amiből igenis értelmiségi felelősség az igazat kibontani. A dühöngő “fehér” nacionalizmusok közepette ismét lámpással kell keresni a hazafiságot, az európaiságot. Emellett azonban József Attila más verseiből szintén áradó humanizmusa küzdő antikapitalista karaktert is öltött, és siránkozás helyett a tőke uralmának megdöntésére szólított fel.
Az ISZOMM fájdalommal tapasztalja, hogy a mai mai kortárs költészetből és a prózairodalomból lényegében kihaltak a társadalmi folyamatokat napi szinten is tárgyaló, feldolgozó művészek, s a magyar értelmiség szinte testületileg sajnos elefántcsonttoronyba vonult.
Hol vannak a harcos írások, zenék és más alkotások? Legfeljebb halvány mutatóba itt, ott, amott, de messze nem a fősodorban.
Az ISZOMM a népért kiálló értelmiség híján, a szakértői álarc mögül zsűrizgető ál-ellenzéki politikusokat és zsurnalisztákat hátrahagyva küzd dolgozó honfitársaink méltó jogaiért és tisztes jóllétéért a szemszedetten hazudozó, autokrata kormányerőkkel szemben.
ISZOMM elnökség