Az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom sajnos magától értetődőnek tartja, hogy amerikai milliárdos üzletemberek, illetve magyar milliárdos politikusok mély egyetértésre jutnak bizonyos kérdésekben, mint legutóbb Elon Musk és Orbán Viktor a formálódó európai médiaszabályozás otromba támadásában.
At új és egységes európai médiaszabályozás előrevetíti a Médiaszolgáltatásokat Felügyelő Európai Testület létrehozását, amely a nemzeti médiahatóságok képviselőiből állna. Feladata iránymutatások és vélemények kidolgozása lenne, valamint koordinációs és párbeszédszervező tevékenységet végezne. A magyar kormányfő ezt a jövendő testületet a Kominform-hoz, illetve Reichspressekammer-hez hasonlította, amely megállapítással Elon Musk “abszolút” egyetértett.
Az ISZOMM kinyilvánítja, hogy a két említett jómadár egyikének sincs halvány fogalma sem a szóban forgó testületek lényegéről és működéséről, vagy ha igen, akkor ordasan hazudoznak. A felállítandó új európai testület semmilyen médiahatósági jogosítvánnyal nem rendelkezne, míg a Kominform egy a szovjet blokkhoz tartozó országok általános politikai döntéshozó testülete volt, a Reichspressekammer (Birodalmi Sajtókamara) pedig a náci Németországban egyáltalán engedélyezett sajtóorgánumok komisszárjaiból képzett fasiszta alakulat volt.
Az ISZOMM semmi csodát nem lát abban, hogy az Elon Musk által 44 milliárd dollárért felvásárolt Twitter (azóta X) folyamatos mélyrepülésén bizonyosan nem segít, hogy Európában még sajtó-etikai feltételekkel is szembe kellene néznie, például önkényesen nem törölgethetne, cenzúrázhatna különböző tartalmakat. Az amerikai milliárdos nyilván komoly támogatót sejt a magyar kormányfőben, aki bőszen a sajtószabadság védelme ellen lép fel, szóval és tettel egyaránt.
A Párt emlékeztet, hogy a formálódó európai alapjavaslatot a tagországok képviselőiből álló Európai Bizottság tette, a tagországok választott képviselőit tömörítő Európai Parlament igen nagy többséggel fogadta el, s végső formáját a tagországok szakminisztereiből álló Tanáccsal való tárgyalások folytán fogja elérni. Összességében tehát a tagországok mindegyikét többszörösen képviselő, több, mint ezer, magas szintű európai döntéshozó vesz részt a szabályozás kialakításában, amit finoman szólva is otrombaság néhai diktatúrák sajtóterrorjához hasonlítani, kiváltképp hogy a mai magyar intézményrendszer lényegében a Horthy-rezsimben fasiszta elveken felállított Országos Magyar Sajtókamarát idézi.
ISZOMM sajtó